مثل اون هیزم شکن نباشیم

مثل اون هیزم شکن نباشیم

روزی روزگاری ، هیزم شکنی بود که هر روز از صبح تا شب مشغول تلاش و کوشش برای قطع درختها بود ؛

این سعی و تلاشِ زیادِ هیزم شکن ، توجه یه رهگذر رو به خودش جلب کرد ، وقتی رهگذر به کار هیزم شکن دقت کرد دید که با وجود سعی و تلاش زیادی که هیزم شکن می کنه ، اما تعداد درختهایی که قطع می کنه خیلی کمه و اصلاً چشمگیر نیست !
وقتی دقت کرد دید که مشکل از تبر هیزم شکن هست ! تبر هیزم شکن خیلی کُند بود ! جلو رفت و به هیزم شکن گفت : آخرین باری که تبرت رو تیز کردی کِی بوده ؟
هیزم شکن متعجبانه به رهگذر نگاهی کرد و در حالیکه از شدت خستگی عرق می ریخت ، گفت : من از صبح تا شب مشغول تبر زدن و قطع کردن درخت هستم ، بنابراین وقت ندارم که تبرم رو تیز کنم !
رهگذر بهش گفت : اما اگر زمان کوتاهی رو صرف کنی و تبرت رو تیز کنی ، هر روز ، چندین و چند برابرِ درختایی که الان قطع می کنی ، می تونی درخت قطع کنی و اینقدر هم خسته نشی !
هیزم شکن از حرف منطقیِ رهگذر ، جا خورد ! و به فکر فرو رفت ، رهگذر درست می گفت ، اگر زمان کوتاهی رو به تیز کردن تبر خودش ، اختصاص می داد ، هم درخت های خیلی بیشتری رو قطع می کرد و درآمد بیشتری بدست میاورد ، هم کمتر انرژی مصرف می کرد و کمتر خسته می شد !

حکایت این هیزم شکن ، شرح حالِ زبان آموز هایی هست که سال های سال کلاس زبان انگلیسی میرن و در این راه هم خیلی تلاش و کوشش می کنن ، اما چون یک بار برای همیشه ، با روش درست و استاندارد ، خودشون رو به مهم ترین عناصر زبان انگلیسی که لغت های ضروری و پرتکرار هستند ، مجهز نمی کنن ! دائماً درجا می زنن ! و بدون اینکه نتیجه معقولی بدست بیارن ! فقط خودشون رو هر روز خسته تر ، رنجور تر و مأیوس تر می کنن !
اونها از این نکته غافل هستند که اگر با تبرِ تیزِ تسلط به دایره ای قابل قبول از لغت های عالی و پرتکرار زبان انگلیسی، یادگیری زبان انگلیسی رو پی بگیرند ، بسیار بسیار سریع تر و لذتبخش تر ، به زبان انگلیسی مسلط می شن ؛
اگر فقط و فقط روزی یکی دو ساعت زمان برای یادگیری لغت های ضروری و پرتکرار و پرکاربرد زبان انگلیسی اختصاص بدن ، فقط در عرض ۳ ماه ، به بیش از پنج هزار لغت عالی و پرکاربرد و ضروری زبان انگلیسی ، برای همیشه مسلط می شن اون هم با روشی آسون ، بی نظیر ، استاندارد و بین المللی 🙂

اونوقته که به جای سال های سال کلاس زبان رفتن و خسته شدن و نتیجه نگرفتن !  اینبار با سرعتی بی نظیر ، در مدت زمان کوتاهی ، به زبان انگلیسی مسلط می شن چون ایندفعه دیگه با تبرِ تیز دارن زبان انگلیسی یاد می گیرن 🙂

این مقاله توسط وبسایت ” اول لغت  به رشته تحریر درآمده و حاصل مطالعات ، تحقیقات ، پژوهش ها و تجربیات ” اول لغت  می باشد ،  لطفاً هنگام به اشتراک گذاری این مقاله ، منبع  www.avvalloghat.com را ذکر فرمایید تا مسیر مطالعه و پژوهش در راستای آگاه سازی و روشنگری، همچنان زنده و پویا باقی بماند 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *