زبان انگلیسی ، فراگیرترین ، رایج ترین و کابردی ترین زبان ، برای برقراری ارتباط با مردم دنیاست

زبان انگلیسی ، فراگیرترین ، رایج ترین و کابردی ترین زبان ، برای برقراری ارتباط با مردم دنیاست

در دنیای امروز ، زبان ” انگلیسی ” زبانِ عِلمه ، زبانِ تکنولوژیه ، زبانِ اینترنته ، زبانِ کامپیوتره ، زبانِ کسب و کار و سرمایه گذاریه ، زبانِ سیاسته ، زبانِ …
بنابراین در اکثر مواقع ، برای برقرار کردن ارتباط با مردم دنیا ، ناچاریم که صرفاً از زبان انگلیسی استفاده کنیم ؛
پس بهتره که به سرعت به این زبان مجهز بشیم ، چون :
اگر فردی فارسی زبان ، هر زبان دیگه ای مثل زبان آلمانی ، فرانسوی ، چینی ، روسی و … رو حتی در سطح مبتدی هم بلد باشه و در یک محفل بین المللی صحبت کنه ، فارسی زبان های دیگه ، تحسینش می کنن و براش احترام زیادی قائل می شن ، چرا ؟
چون این زبان ها ، به اندازه زبان انگلیسی رایج و کاربردی نیستند ، بنابراین افراد کمتری به این زبان ها تسلط دارند ، بنابراین حتی اگر فردی با سطح زبان بسیار مبتدی هم به یکی از این زبان ها ، در یک نشست بین المللی صحبت کنه ، پُر واضح هست که افراد کمتری پیدا می شن که به اشتباهاتی که در بکار بردن صحیح لغت ها داشته یا به اشتباهاتی که در بکار بردن صحیح گرامر داشته پِی ببرن و بهش نگاه سنگین و از بالا به پایین کنن ، به بی سوادی محکومش کنن و …
گاهی چنین فردی ، به راحتی ، خیلی ریلکس و شیک و مجلسی ! در جملات خودش ، لغت ها رو به صورت کاملاً اشتباه و غلط ! به جای همدیگه به کار می بره ! صرفاً به خاطر اینکه دو لغت ، از لحاظ ” تلفظ ” کمی شبیه هم هستند !  و این فرد چون لغت ها رو با روش صحیح و اصولی یاد نگرفته و اونها رو به صورت طوطی وار و هَردَمبیل ! در ذهنش تلنبار کرده ! و خیلی از لغت های ضروری هم اصلاً هرگز قبلاً به گوشش هم نخورده ! و اونها رو یاد نگرفته ! هر چه که دل تنگش می خواد میگه !
اما مُسَلَمه که چنین اشتباهات بزرگی ! معنی جملاتش و منظوری که داشته رو کاملاً عوض می کنن ! شنوندگان صحبت هاش در اون نشست بین المللی که دارن به اون زبان خاص به صحبت های چنین فردی گوش می کنن ، متوجه اشتباهاتش می شن ، اما :

اما از دید چنین فردی :  کی به کیه !!

مهم اینه که خارج از اون محفل ، کسی و مخصوصاً کسی از هموطن ها متوجه اشتباهاتش نشن ، بی سوادیش رو زیر سئوال نبرن ، این فرد رو مورد تمسخر قرار ندن و جملات گهربارش ! رو سوژه شبکه های اجتماعی و … نکنن !
جالب اینجاست که در عمل هم واقعاً کمتر کسی از هموطن ها متوجه اشتباهاتش می شن ، بنابراین خیلی به ندرت پیش میاد که به خاطر بی سوادیش ، از طرف هموطن ها مورد تمسخر قرار بگیره و سوژه خنده مردم بشه ! حتی اکثراً ، چنین فردی مورد تحسین هم قرار می گیره ! و مردم براش بَه بَه و چَه چَه می کنن !
اما وای به حال کسی که در یک محفل و نشست بین المللی ، مجبور باشه به زبان انگلیسی صحبت کنه درحالیکه قبلاً لغت ها رو با روش صحیح و اصولی یاد نگرفته باشه و اونها رو به صورت طوطی وار و هَردَمبیل ! در ذهنش تلنبار کرده باشه ! و خیلی از لغت های ضروری هم اصلاً هرگز قبلاً به گوشش هم نخورده باشن ! و اونها رو یاد نگرفته باشه !
اونوقته که  لغت ها رو به صورت کاملاً اشتباه و غلط ! به جای همدیگه به کار می بره ! صرفاً به خاطر اینکه دو لغت ، از لحاظ ” تلفظ ” کمی شبیه هم هستند ! دائماً مِن مِن می کنه و دنبال لغت های مناسب برای کامل کردن جملاتش و بیان کردن منظور دقیقش ، توی ذهنش می گرده !
و از اونجایی که میدونه هموطن های عزیز بسیاری ، به زبان انگلیسی تسلط کامل دارن و کاملاً متوجه اشتباهات ایشون در صحبت هاش می شن ، استرس بیشتری پیدا می کنه و بنابراین رشته کلام از دستش خارج می شه و به تلخی در اون گفتگو می بازه
و اونوقته که حتی با داشتن بالاترین سطح علمی و تخصصی هم ، متأسفانه ! تا مدت ها و حتی سالها ، سوژه یِ خبری داغ و پر مخاطبی ! برای نشریات ، شبکه های اجتماعی و … ، فراهم می کنه 🙁
یعنی متخصص ترین و کارآمد ترین فرد هم ، فقط و فقط به دلیل مسلط نبودن به زبان انگلیسی ، زیر سئوال میره و کل تلاش های شبانه روزیش ، برای کسب تخصص در رشته دانشگاهی یا کاری خودش ، متأسفانه نادیده گرفته می شه !

این موضوع به نظرتون خیلی آشنا میاد ؟ اینطور نیست ؟

پس حالا که بلد بودن زبان انگلیسی ، اینقدر حیاتی و مهم شده ؛ چرا ما طُعمه یِ بعدی نشریات و شبکه های اجتماعی و … باشیم ؟
وقتی که می تونیم با استفاده از آموزش های آسون و استاندارد ، بسیار لذتبخش و سریع خودمون رو به سطحی عالی در زبان انگلیسی برسونیم ؛ چرا این شانس و موقعیت رو از خودمون دریغ کنیم و محکوم به بی سوادی و سوژه خنده مردم بشیم ؟!

این مقاله توسط وبسایت ” اول لغت  به رشته تحریر درآمده و حاصل مطالعات ، تحقیقات ، پژوهش ها و تجربیات ” اول لغت  می باشد ،  لطفاً هنگام به اشتراک گذاری این مقاله ، منبع  www.avvalloghat.com را ذکر فرمایید تا مسیر مطالعه و پژوهش در راستای آگاه سازی و روشنگری، همچنان زنده و پویا باقی بماند 🙂

۴ دیدگاه برای “زبان انگلیسی ، فراگیرترین ، رایج ترین و کابردی ترین زبان ، برای برقراری ارتباط با مردم دنیاست

  • avvalloghat گفته:

   بسیار متشکریم ، به امید خالق یکتا ، از وبسایت ” اول لغت ” به زودی رونمایی می کنیم ؛
   محتوا و مطالب ارزشمند این وبسایت ، دید بسیار خوبی به زبان آموزان میده و به تمام سرگردونی های طولانی مدت شون در راه یادگیری زبان انگلیسی ، به سرعت پایان خوشی میده ، آموزش های ارزشمند این وبسایت ، یکبار و برای همیشه ، دانش و تسلط واقعی و عملی زبان آموزان در زبان انگلیسی در دنیای واقعی رو ، با سرعت چشمگیری افزایش میده ،
   پیشنهاد می کنیم از دیگر مطالب ارزشمند وبسایت ” اول لغت ” هم که به صورت رایگان در اختیار شما مخاطبین گرانقدر قرار گرفتن ، استفاده بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *