ترانه ها و شعرهای انگلیسی ، در شروع یادگیری ، یکی از بدترین منابع ، برای یادگیری زبان انگلیسی هستند

ترانه ها و شعرهای انگلیسی ، در شروع یادگیری زبان انگلیسی ، یکی از بدترین منابع ، برای یادگیری زبان انگلیسی هستند

یکی از بدترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی مخصوصاً “در شروع یادگیری زبان انگلیسی” که متاسفانه بسیار هم متداول هست ! ترانه ها و شعرهای انگلیسی در قالب یک آهنگ ، با هدفِ فهم اونها و تلاش برای یادگیری و حتی حفظ کردنِ ! ابیات اونها هست !

انگلیسی زبان ها هم مثل فارسی زبان ها ، در ترانه ها و شعرهاشون ، خیلی از قواعد و اصول گرامریِ صحیح زبان رو زیر پا میگذارن !

این شاید یکی از ویژگی های شعر و مخصوصاً ترانه باشه و گریزی هم ازش نباشه ،

در این خصوص حتی ضرب المثلی هم داریم که میگه :

چون قافیه تنگ آید شاعر به جفنگ آید !

بسیار خُب ، ما این ویژگی رو در خصوص شعر و ترانه میپذیریم ، اما این پذیرش به این معنا نیست که مجبور هم باشیم ، در یادگیریِ اصولی و صحیح زبان انگلیسی ، مخصوصاً در شروع یادگیری ، چنین ابیاتی رو با تلاش و ممارست فراوان ! یاد بگیریم و حفظ کنیم !

زبان آموز در شروع یادگیری زبان ، مجبور نیست از چنین منابعی استفاده کنه با این تصورِ اشتباه که با فهم ترانه و شعر و ابیات اونها و حتی حفظ اونها  ، زبان انگلیسی ش خوب بشه !

منابع خوب ، چه منابعی هستند ؟

منابع خوب ، مخصوصاً در شروع یادگیری زبان انگلیسی ، منابعی هستند که حتی محاوره ای و خیلی عامیانه هم نباشن ، بلکه حتی اگر در قالب یک متن داستانی هم هستند ، از قواعد و گرامر کاملا صحیحی برخوردار باشن تا زبان آموز مجبور نباشه متون و یا ابیاتی با گرامر و قواعد اشتباه زبان رو ، در شروع یادگیری ، ملکه ذهنش کنه ! چون بعداً ناچار میشه انرژی و زمان زیادی رو صرف کنه تا این آموخته های اشتباه رو از ذهنش پاک کنه .

بنابراین در یادگیری زبان انگلیسی و مخصوصاً در شروع یادگیری ، بجای اینکه منابع بسیار زیادی رو جمع کنیم و دور خودمون بچینیم و بهشون زل بزنیم و اشتباه ترین شون رو برای یادگیری انتخاب کنیم ! بهتره که از کوتاه ترین ، آسون ترین و اصولی ترین روش هایی که امتحان خودشون رو به خوبی پس دادند ، استفاده کنیم تا نتیجه ای سریع  ، صحیح و ماندگار بدست بیاریم 🙂

این مقاله توسط وبسایت ” اول لغت  به رشته تحریر درآمده و حاصل مطالعات ، تحقیقات ، پژوهش ها و تجربیات ” اول لغت  می باشد ،  لطفاً هنگام به اشتراک گذاری این مقاله ، منبع  www.avvalloghat.com را ذکر فرمایید تا مسیر مطالعه و پژوهش در راستای آگاه سازی و روشنگری، همچنان زنده و پویا باقی بماند 🙂

۲ دیدگاه برای “ترانه ها و شعرهای انگلیسی ، در شروع یادگیری ، یکی از بدترین منابع ، برای یادگیری زبان انگلیسی هستند

  1. فاطمه گفته:

    چه جالب راست میگید به این موضوع تا به حال فکر نکرده بودم خیلی نکات زیبایی رو بیان می کنید از زحماتتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *