هیچ آدم عاقلی بدون لباس ! نمیره سر کلاس !

هیچ آدم عاقلی بدون لباس ! نمیره سر کلاس !

فرض کنید وارد کلاس زبان شدیم ، اما افراد با لباس شایسته و مناسبی نیومدن سر کلاس ! از این وضعیت ، اول متعجب می شیم ! بعد هم پر از علامت سئوال می شیم که چرا این افراد ، اینطوری در کلاس حاضر شدند ؟!
چون برای حضور توی یه کلاس، شرط اولیه و بدیهی و واضح این هست که آدم ها اول لباس مناسبی برای حضور در اون کلاس ، به تن کنند ؛
مجهز بودن به دایره مناسبی از لغت های ضروری ، پرتکرار و پرکاربرد ، برای حضور در کلاس زبان ، دقیقاً به اندازه به تن داشتن لباس مناسب برای حضور در کلاس زبان ، واجب ، ضروری و یه جور شرط اولیه و مهم هست و حاضر شدن سر کلاس زبان بدون اینکه از قبل ، لغت های ضروری ، پرتکرار و پرکاربرد زبان رو یاد گرفته باشیم ، همون قدر بد ، تکان دهنده و تعجب آمیز هست که بخوایم بدون لباس مناسب و شایسته سر کلاس حاضر بشیم !!!

این خیلی بد هست که ما به ابزاری که وظیفه خودمون هست بهش مجهز و مسلط باشیم ، تجهیز نباشیم و بدون اون ! سال های سال کلاس زبان بریم و از کلاس زبان انتظار داشته باشیم برامون معجزه کنه ! و حالا که معجزه نمی کنه از دستش شاکی باشیم ! ( در این خصوص ، مقاله ” آیا کلاس زبان انگلیسی کمکی به پیشرفت ما در یادگیری زبان انگلیسی می کنه ؟! ” رو بخونید )

این فقط مثل پاک کردن صورت مسئله هست !

ما سالهای سال ! با تجهیز نبودن به دایره مناسبی از لغت ها که تجهیز شدن بهشون وظیفه خودمون هست ، داریم فقط صورت مسئله رو پاک می کنیم ، غافل از اینکه مسئله ( بلد نبودن دایره مناسبی از لغت ها ) ، همچنان به قوت خودش باقی هست ! ( در این خصوص مقاله مثل اون هیزم شکن نباشیم و مقاله ” چرا اول لغت و بدون لغت ! هرگز … ” رو بخونید . )
وقتی به دایره ای مناسب از لغت های ضروری ، پرتکرار و پرکاربرد زبان مجهز باشیم و بعد در کلاس زبان حاضر بشیم ، چون مجهز رفتیم سر کلاس ؛ بنابراین دیگه موقع خوندن مطالب یا دیدن فیلم یا صحبت با همکلاسی مون یا شنیدن حرف های استاد و …، از بلد نبودن لغت های پرکاربردی که دائماً تکرار می شن ، کلافه نمی شیم ، خود خوری نمی کنیم ، مِن مِن نمی کنیم ، احساس بی سوادی بهمون دست نمی ده ، احساس نمی کنیم که بعضی از همکلاسی هامون خیلی بیشتر از ما بلدن و چه تافته های جدا بافته ای !!! هستند !!!
این بار با بلد بودن دایره مناسبی از لغت های ضروری ، پرتکرار و پرکاربرد ، اعتماد به نفس و شور و شوقی بی نظیر برای فهمیدن مطالب کلاس که نه ! برای بلعیدن مطالب کلاس داریم 🙂 یعنی اینقدر شوق و ذوق و اعتماد به نفسمون بالا میره که با چهار چشم و چهار گوش و با شش دُنگ حواس در کلاس حضور داریم 🙂 و تمام بی حوصلگی و دلزدگی از کلاس زبان ، برامون تبدیل به تفریح و لذت می شه 🙂 چون اینبار دیگه لغت ها که مهمترین عناصر تشکیل دهنده زبان و کلاً تمامی مطالب کلاس زبان هستند رو از قبل و برای همیشه یاد گرفتیم 🙂 پس مغزمون این بار با خوشحالی و با قدرت و سرعت و با ولع و عطشِ بی حد و مرز برای یادگیری مطالب کلاس ، با ما همکاری می کنه ، چون دیگه فکر نمی کنه که داره در جا می زنه ! ( در این خصوص مقاله ” با اول لغت ، مغزمون همیشه برنده و خوشحاله ” رو بخونید . ) و تمام اینها باعث می شن که اینبار با سرعت و کیفیتی صدها برابر سرعت و کیفیت قبل ، زبان انگلیسی رو در کوتاه ترین زمان ممکن ، واقعاً یاد بگیریم و دیگه الکی خودمون رو سالهای سال ، فقط عَلافِ کلاس زبان رفتن و نتیجه نگرفتن ! نکنیم .
پس این لذت دلچسب و خواستنی رو از خودمون دریغ نکنیم و اول به دایره مناسبی از لغت های ضروری و پرتکرار و پرکاربرد زبان انگلیسی مجهز بشیم و بعد با قدرت و اعتماد به نفس و از سر ذوق و اشتیاق قلبی و واقعی 🙂 در کلاس زبان حضور پیدا کنیم 🙂

مجهز شدن همیشگی به دایره مناسب و قابل قبولی از لغت های ضروری ، پرتکرار و پرکاربرد زبان انگلیسی ، با دوره های هیجان انگیز آموزشی وبسایت اول لغت، به سرعت و با لذت و هیجان برامون اتفاق می افته 🙂 ما در وبسایت اول لغت با روش بین المللی ، سریع و لذتبخش mnemonic ( نِمانِک ) ، نحوه تلفظ صحیح و معناهای کاربردی حتی سخت ترین لغت ضروری رو هم در عرض فقط یک دقیقه ، برای همیشه یاد می گیریم 🙂

نمونه ویدیوهای لذتبخش و جذاب آموزش هر لغت در عرض فقط یک دقیقه با روش آموزشی نِمانِک 🙂

این مقاله توسط وبسایت ” اول لغت  به رشته تحریر درآمده و حاصل مطالعات ، تحقیقات ، پژوهش ها و تجربیات ” اول لغت  می باشد ،  لطفاً هنگام به اشتراک گذاری این مقاله ، منبع  www.avvalloghat.com را ذکر فرمایید تا مسیر مطالعه و پژوهش در راستای آگاه سازی و روشنگری، همچنان زنده و پویا باقی بماند 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *